Elektrik Express

29.06.2018

​Anahtarlı Priz Çeşitleri Nelerdir?Günümüzün en çok tercih edilen priz çeşitleri arasında anahtarlı modeller yer alıyor. Kullanım açısından oldukça pratik bir alan yaratması nedeniyle tercih edilebilirliğini artırdığını ifade edebiliriz. Özellikle takılan fişlerin güvenlik kaygısıyla yeniden sökülmesi gibi bir zahmeti söz konusu değildir. Prize takılan fişlerin her zaman takılı kalması mümkündür. Güvenlik için ise, anahtarının kapatılması yeterlidir. Bununla beraber kalite açısından da diğerlerine göre çok daha üstün vasıflıdır.

Anahtar priz üreticisi birden fazla markadan bahsedebilmek mümkündür. Aralarında en çok bilineni, Viko markasıdır. Bununla beraber Legrand gibi önde gelen markalar tarafından da anahtarlı priz ürünleri imal ediliyor. Ayrıca bu marka tarafından çocuk korumalı priz modellerinin de geliştirildiğini ifade edelim. Bu priz modeli ise, daha çok kreş ve ana okulu gibi yerler için uygundur.

İhtiyaca göre değişen priz modelleri

İhtiyaca göre topraklı ve topraksız priz modelleri tedarik edilebilir. Fabrika veya evdeki priz modellerinin özelliklerinin aynı olması beklenemez. Ev için topraklı modellerin tedarik edilmesi daha doğrudur. Ayrıca model ve estetik açıdan da evdeki priz modellerinin tasarımsal bir tarafının bulunması lazımdır. Otel gibi fiziki özelliklerine oldukça fazla dikkat edilen mekanlardaki prizlerin tasarımı modern olmalıdır.
Farklı priz markaları var. Ancak tercih yapmadan önce hangi markanın sertifikalı üretim yaptığını ve birinci sınıf malzeme kullandığını öğrenmelisiniz. Viko ve Legrand gibi markalar önde gelen üreticilerdir. Elektrik Express tarafından bayiliği yapılan ve satış sitesinde yer verilen elektrik üreticisi markaların her biri, sektöründe uzmandır. Dolayısıyla ucuz malzeme kullanarak, güvenliği sağlanmayan priz ürünlerini temin etmek asla doğru değildir.

Prizinden kablosuna kadar her ürünün kalitesine dikkat edilmesi lazımdır. Elektrik kablo çeşitleri ve markaları birden fazladır. Ancak hangisinin uzun ömürlü ve ihtiyacınızı karşılayan model olduğuna karar vermek zor olabilir. Bundan dolayı doğru yerden kablo ve priz tedarik edilmesi gerekiyor. Bu konuda birçok markanın bayisi olan ve orijinal ürünlerini satışa sunan Elektrik Express sitesini kullanabilirsiniz. www.elektrikexpress.com.tr üzerinden ihtiyacınız olan elektrik malzemelerini satın alabilirsiniz.